Ogłoszenia Parafialne
Zapal Światło Wolności

Zachęcamy do wzięcia udziału w społecznej akcji organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej pod hasłem "Zapal Światło Wolności".

Kampania IPN nawiązuje do gestu św. Jana Pawła II -13 grudnia 1981 nasz papież zapalił świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie na znak solidarności z rodakami przeżywającymi trudne chwile w ojczyźnie.

Abu uczcić pamięć ofiar tamtych tragicznych wydarzeń zapalmy dziś w naszych oknach symboliczną świeczkę o godzinie 19.30.

Akcję wspiera Konferencja Episkopatu Polski →

2015-12-13

 

 
Rekolekcje Adwentowe - 2015

Serdecznie zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Adwentowych, które odbędą się 16 grudnia 2015 roku (w środę) o godz. 17.00.


 

 
Msza Św. w intencji Ojczyzny

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w środę 11 listopada, w naszym kościele parafialnym odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie zapraszamy na uroczystości przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Parku Dyrekcyjnym.

O godz. 14.00 w sali Kina Żubr odbędzie się uroczysta akademia organizowana przez wójta gminy Białowieża oraz Białowieski Ośrodek Kultury - szczegółowe informacje na stronach Urzędu Gminy Białowieża →

2015-11-08

 

 
Spotkanie poświęcone gen. Stanisławowi Skalskiemu
Technikum Leśne w Białowieży serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 15 października 2015 r. o godz. 9.45 na spotkanie poświęcone gen. bryg. pil. Stanisławowi Skalskiemu z okazji 100 rocznicy urodzin i 75 rocznicy Bitwy o Anglię.
 
 
2015-10-13 

 

 
XV Dzień Papieski

Jutro, w niedzielę 11 października 2015 roku, obchodzić będziemy jubileuszowy XV Dzień Papieski pod hasłem:

"Jan Paweł II - Patron Rodziny"

Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego organizowane przez fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", są nawiązaniem do obrad XIV Synodu Biskupów, które mają obecnie miejsce w Watykanie i dotyczą również spraw rodziny we współczesnym świecie. Wydarzeniom XV Dnia Papieskiego przyświecają słowa św. Jana Pawła II, że "rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu."

Do głównych celów Fundacji należy wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania Papieża Jana Pawła II.

Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji.

Program stypendialny Fundacji polega na przyznawaniu stypendiów szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z zaniedbanych terenów wiejskich i małych miast. Obecnie programem stypendialnym objętych jest  2500 stypendystów.

W naszej parafii zbiórka pieniędzy na potrzeby fundacji odbędzie się w niedzielę po Mszach Św. o godz. 9.00 i 11.00.

 

XV Dzień Papieski

 

 

Więcej informacji o obchodach Dnia Papieskiego można znaleźć na stronach fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" →

 

2015-10-10


 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 10