Ogłoszenia Parafialne
Wspomnienie św. Faustyny

Dziś obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Faustyny - orędowniczki Bożego Miłosierdzia. 

Wraz ze św. Faustyną błagajmy dzisiaj o MIŁOSIERDZIE dla nas i dla całego świata!

"Przeniknął mnie wzrok Pański jak błyskawica; wtem poznałam najdrobniejsze pyłki w swej duszy, a poznając swą nicość do głębi, padłam na kolana i przepraszałam Pana, i z wielką ufnością rzuciłam się w nieskończone miłosierdzie Jego. Takie poznanie nie przygnębia mnie ani oddala od Pana, ale raczej budzi w mej duszy większą miłość i bezgraniczną ufność, a skrucha mojego serca jest złączona z miłością"
(Dz. 852).

 

28 września bieżącego roku obchodziliśmy 7 rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, którego relikwie znajdują się w naszej parafii. Relację z uroczystych obchodów rocznicy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku można z przeczytać na stronach Archidiecezji Białostockiej oraz na portalu NIEDZIELA.PL.

 

Polecamy na dziś lekturę artykułu o św. Faustynie pt.: "Przyjaciel Jezusa" z portalu WIARA.PL, autorstwa Grzegoża Brożka.

2015-10-05


 

 
Dziś święto naszej Patronki

Dziś obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus - czcigodnej patronki naszej parafii.

Msze święte odprawione będą o godzinie 11.00 oraz 18.00.

Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 

 

Zapraszamy do lektury homilii wygłoszonej przez papieża Benedykta XVI podczas audiencji generalnej z 6 kwietnia 2011 roku. Artykuł dostępnych jest na stronach portalu NIEDZIELA.PL

Polecamy również artykuł Eleny Buia Rutt pt. "Dziewczynka błagająca Papieża" dostępny na portalu OPOKA.ORG.PL
oraz artykuł Szymona Babuchowskiego pt. "Nie ma róży bez kolców - św. Teresa od Dzieciątka Jezus" dostępny na portalu WIARA.PL.

2015-10-01 


 

 
Maj - miesiąc nabożeństw MAJOWYCH

Maj jest miesiącem szczególnie poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Jest to czas nabożeństw MAJOWYCH - Litanii Loretańskiej. Słowo "litania" w języku greckim oznacza „prośbę” – wypraszajmy więc wstawiennictwo Maryi u Boga we wszystkich naszych sprawach.

Początki Litanii Loretańskiej sięgają XII wieku, a jej nazwa pochodzi od włoskiego miasteczka Loreto gdzie była szczególnie propagowana i odmawiana prawdopodobnie od 1531 r. W Loreto, jak podaje tradycja, znajduje się rodzinny dom Maryi, przeniesiony z Nazaretu.

Od ubiegłego roku, decyzją watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, na prośbę Jego Ekscelencji Józefa Michalika, Arcybiskupa Metropolity Przemyskiego Obrządku Łacińskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w Litanii Loretańskiej odmawianej w Polsce dodano nowe wezwanie:

MATKO MIŁOSIERDZIA

Będzie ono znajdowało się po wezwaniu: Matko Łaski Bożej.

Nabożeństwa Majowe będą odprawiane w naszej parafii:

w każdą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00
oraz
w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00
 

Serdecznie zapraszamy!

Więcej…
 
Uroczystość Św. Wojciecha

Dziś obchodzimy uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

Św. Wojciech (znany również jako Św. Adalbert) urodził się ok. roku 956. Pochodził z możnego rodu Sławników. Był biskupem Pragi, a potem w Rzymie wstąpił do opactwa benedyktyńskiego. Był też misjonarzem na Węgrzech i w Polsce. Z Polski wyruszył do Prus, gdzie zginął z ręki pogan 23 kwietnia 997 r. Jego relikwie spoczywają w katedrze gnieźnieńskiej.

 Więcej o Św. Wojciechu można przeczytać na stronach:

2015-04-23

 

 
Święto Miłosierdzia Bożego

JEZU UFAM TOBIE

Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego - święto, którego domagał się sam nasz Zbawiciel objawiając to św. Faustynie Kowalskiej.

"Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski"

(fragment dzienniczka św. Faustyny)

Dziś rozpoczyna się także 71. Tydzień Miłosierdzia, obchodzony pod hasłem: "Caritas dla rodziny".

Więcej o Bożym Miłosierdziu na stronach:

MODLITWA Św. FAUSTYNY:

"Dopomóż mi do tego, o Panie, aby oczy moje były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów, ale upatrywała to, co piękne w duszach bliźnich, i przychodziła im z pomocą.


Dopomóż mi, aby słuch mój był miłosierny, bym skłaniała się do potrzeb bliźnich, by uszy moje nie były obojętne na bóle i jęki bliźnich.


Dopomóż mi, Panie, aby język mój był miłosierny, bym nigdy nie mówiła ujemnie o bliźnich, ale dla każdego miała słowo pociechy i przebaczenia.


Dopomóż mi, Panie, aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków, bym tylko umiała czynić dobrze bliźniemu, na siebie przyjmować cięższe, mozolniejsze prace.


Dopomóż mi, aby nogi moje były miłosierne, bym zawsze śpieszyła z pomocą bliźnim, opanowując swoje własne znużenie i zmęczenie. Prawdziwe moje odpocznienie jest w usłużności bliźnim.


Dopomóż mi, Panie, aby serce moje było miłosierne, bym czuła ze wszystkimi cierpieniami bliźnich. Nikomu nie odmówię serca swego. Obcować będę szczerze nawet z tymi, o których wiem, że nadużywać będą dobroci mojej, a sama zamknę się w najmiłosierniejszym Sercu Jezusa. O własnych cierpieniach będę milczeć. Niech odpocznie miłosierdzie Twoje we mnie, o Panie mój.

 
O Jezu mój, przemień mnie w siebie, bo Ty wszystko możesz" (Dz. 163)

 

2015-04-12

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 10