Ogłoszenia Parafialne
Uroczystość Św. Wojciecha

Dziś obchodzimy uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

Św. Wojciech (znany również jako Św. Adalbert) urodził się ok. roku 956. Pochodził z możnego rodu Sławników. Był biskupem Pragi, a potem w Rzymie wstąpił do opactwa benedyktyńskiego. Był też misjonarzem na Węgrzech i w Polsce. Z Polski wyruszył do Prus, gdzie zginął z ręki pogan 23 kwietnia 997 r. Jego relikwie spoczywają w katedrze gnieźnieńskiej.

 Więcej o Św. Wojciechu można przeczytać na stronach:

2015-04-23

 

 
Święto Miłosierdzia Bożego

JEZU UFAM TOBIE

Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego - święto, którego domagał się sam nasz Zbawiciel objawiając to św. Faustynie Kowalskiej.

"Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski"

(fragment dzienniczka św. Faustyny)

Dziś rozpoczyna się także 71. Tydzień Miłosierdzia, obchodzony pod hasłem: "Caritas dla rodziny".

Więcej o Bożym Miłosierdziu na stronach:

MODLITWA Św. FAUSTYNY:

"Dopomóż mi do tego, o Panie, aby oczy moje były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów, ale upatrywała to, co piękne w duszach bliźnich, i przychodziła im z pomocą.


Dopomóż mi, aby słuch mój był miłosierny, bym skłaniała się do potrzeb bliźnich, by uszy moje nie były obojętne na bóle i jęki bliźnich.


Dopomóż mi, Panie, aby język mój był miłosierny, bym nigdy nie mówiła ujemnie o bliźnich, ale dla każdego miała słowo pociechy i przebaczenia.


Dopomóż mi, Panie, aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków, bym tylko umiała czynić dobrze bliźniemu, na siebie przyjmować cięższe, mozolniejsze prace.


Dopomóż mi, aby nogi moje były miłosierne, bym zawsze śpieszyła z pomocą bliźnim, opanowując swoje własne znużenie i zmęczenie. Prawdziwe moje odpocznienie jest w usłużności bliźnim.


Dopomóż mi, Panie, aby serce moje było miłosierne, bym czuła ze wszystkimi cierpieniami bliźnich. Nikomu nie odmówię serca swego. Obcować będę szczerze nawet z tymi, o których wiem, że nadużywać będą dobroci mojej, a sama zamknę się w najmiłosierniejszym Sercu Jezusa. O własnych cierpieniach będę milczeć. Niech odpocznie miłosierdzie Twoje we mnie, o Panie mój.

 
O Jezu mój, przemień mnie w siebie, bo Ty wszystko możesz" (Dz. 163)

 

2015-04-12

 

 
Akademia z okazji 10 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II

Zapraszamy wszystkich chętnych na Akademię z okazji 10 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II , która odbędzie się w auli internatu w Technikum Leśnego dnia 26.03.2015 godz. 18 00.


 

 
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Dziś obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - jedno z najważniejszych i najdonioślejszych wydarzeń w historii naszego zbawienia. Bez pokornego oddania się Maryi woli Boga nie rozpoczęła by się nowa era w dziejach ludzkości.

Więcej o Zwiastowaniu Pańskim przeczytać można na stronach:

Dziś także obchodzony jest Dzień Świętości Życia. W tym dniu modlimy się w intencji nowego życia poczętego pod sercem matek. Wszyscy chętni wierni mogą przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Więcej informacji dotyczących tej szlachetnej akcji można znaleźć na stronach:

25.03.2015


 

 

 
Pierwsza Puszczańska Nocna Droga Krzyżowa

Odpowiedz miłością za Miłość!

Pierwsza Puszczańska Nocna Droga Krzyżowa

z Białowieży do Hajnówki

Informacje dla uczestników:

 • W piątek 27 marca organizowana jest Pierwsza Puszczańska Nocna Droga Krzyżowa z Białowieży do Hajnówki, trasa do pokonania ok.22 km, rozpoczynamy Mszą Świętą o godz.17:00 w Kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Białowieży, kończymy krótką modlitwą ok. godz. 24:00 w Kościele SS. Klarysek od Wieczystej Adoracji w Hajnówce.
 • Droga Krzyżowa prowadzić będzie przez Białowieżę, Pogorzelce, Teremiski, Budy, a następnie Trybem Zwierzynieckim do Drogi Hajnowskiej i Drogą Hajnowską do Hajnówki.
 • Celem naszej pielgrzymki jest przeżywanie i rozważanie Męki Pańskiej, czemu sprzyjać ma trud, jaki każdy uczestnik złoży pod Chrystusowym Krzyżem.
 • Wyruszamy bez względu na warunki meteorologiczne, a odległość i okoliczności (noc) zmuszą nas do marszu w trudnych warunkach, do zmierzenia się z własną słabością fizyczną na obraz duchowej walki i męki Chrystusa.
 • Wiernych prowadzić będzie Kapłan – organizator: Ksiądz Proboszcz Bogdan Popławski – to On decyduje o miejscu rozważań kolejnych Stacji Drogi Krzyżowej.
 • Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich, którzy pozytywnie ocenią swoje fizyczne możliwości, a włożony wysiłek pragną ofiarować Chrystusowi.
 • Droga Krzyżowa posiada charakter dobrowolnej praktyki religijnej i przeznaczona jest głównie dla osób pełnoletnich, które wyruszają na własną odpowiedzialność (każdy uczestnik otrzyma odpowiednie oświadczenie do podpisu). Młodzież niepełnoletnia, która zechce wziąć udział – może uczestniczyć tylko i wyłącznie z własnym, dorosłym opiekunem / rodzicem.
 • Zapisy do 20 marca – u Księdza Proboszcza Bogdana Popławskiego 602 454 942 lub u księży w Hajnówce (ewentualnie kontakt w Hajnówce – Jan Bagiński 782 364 614).
 • Transport do Białowieży – we własnym zakresie (osoby deklarujące samodzielne dotarcie do Białowieży i posiadające wolne miejsca w aucie – prosimy o zabranie niezmotoryzowanych chętnych) lub autokar - po 20 marca skontaktujemy się z wszystkimi chętnymi i ustalimy chęć wspólnego przejazdu (koszt w zależności od ilości chętnych). W miarę potrzeb i zainteresowania odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 • Kwestie bezpieczeństwa: każdy uczestnik Drogi Krzyżowej ma obowiązek posiadać latarkę (najlepiej czołową) oraz kamizelkę lub inny element odblaskowy – część trasy przebiega drogami, z których korzystają pojazdy mechaniczne – musimy być widoczni dla kierowców! Ze względów bezpieczeństwa osoby niespełniające w/w wymagań nie zostaną dopuszczone do udziału – zależy nam, aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu!
 • Elementy ekwipunku: Krzyż – wielkość nie ma znaczenia, może być zrobiony samodzielnie – proszę pamiętać, że Krzyż niesiony przez pielgrzyma ma być na miarę jego możliwości!; telefon komórkowy; ciepła, nieprzemakalna kurtka; wodoodporne buty; czapka – z daszkiem lub bez; w miarę potrzeb – rękawiczki; plecak (nie za ciężki), a w nim: podstawowe środki opatrunkowe: wodoodporny plaster, woda utleniona; popularne środki przeciwbólowe np.: Paracetamol; ciepły napój w termosie (kawa lub herbata), woda mineralna, suchy prowiant (kanapki), wysokoenergetyczne przekąski (czekolada, batonik itp.).
 • Prosimy o poinformowanie bliskich o planowanym wyjściu.
 • Na trasie (w miarę potrzeb) zostaną zorganizowane krótkie postoje – będzie można skorzystać z niesionego z sobą ciepłego napoju, posilić się i odpocząć.
 • Na trasie prowadzącej poboczem jezdni należy zachować szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego.
 • Nie oddalamy się od grupy – istnieje ryzyko spotkania z dzikimi zwierzętami.
 • Uwaga na kleszcze – chroni przed nimi do pewnego stopnia gruby ubiór i nakrycie głowy. Prosimy również o zabezpieczenie ogólnodostępnych środków odstraszających.
 • W przypadku poważnego zagrożenia zdrowia lub życia wykonujemy telefon na pogotowie: 999 lub na wspólny numer alarmowy dla wszystkich służb ustawowo powołanych do niesienia pomocy: 112.

Ile jesteś w stanie ofiarować Chrystusowi?

Odpowiedz miłością za Miłość!


 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 10