Ogłoszenia Parafialne
Akademia z okazji 10 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II

Zapraszamy wszystkich chętnych na Akademię z okazji 10 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II , która odbędzie się w auli internatu w Technikum Leśnego dnia 26.03.2015 godz. 18 00.


 

 
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Dziś obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - jedno z najważniejszych i najdonioślejszych wydarzeń w historii naszego zbawienia. Bez pokornego oddania się Maryi woli Boga nie rozpoczęła by się nowa era w dziejach ludzkości.

Więcej o Zwiastowaniu Pańskim przeczytać można na stronach:

Dziś także obchodzony jest Dzień Świętości Życia. W tym dniu modlimy się w intencji nowego życia poczętego pod sercem matek. Wszyscy chętni wierni mogą przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Więcej informacji dotyczących tej szlachetnej akcji można znaleźć na stronach:

25.03.2015


 

 

 
Pierwsza Puszczańska Nocna Droga Krzyżowa

Odpowiedz miłością za Miłość!

Pierwsza Puszczańska Nocna Droga Krzyżowa

z Białowieży do Hajnówki

Informacje dla uczestników:

 • W piątek 27 marca organizowana jest Pierwsza Puszczańska Nocna Droga Krzyżowa z Białowieży do Hajnówki, trasa do pokonania ok.22 km, rozpoczynamy Mszą Świętą o godz.17:00 w Kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Białowieży, kończymy krótką modlitwą ok. godz. 24:00 w Kościele SS. Klarysek od Wieczystej Adoracji w Hajnówce.
 • Droga Krzyżowa prowadzić będzie przez Białowieżę, Pogorzelce, Teremiski, Budy, a następnie Trybem Zwierzynieckim do Drogi Hajnowskiej i Drogą Hajnowską do Hajnówki.
 • Celem naszej pielgrzymki jest przeżywanie i rozważanie Męki Pańskiej, czemu sprzyjać ma trud, jaki każdy uczestnik złoży pod Chrystusowym Krzyżem.
 • Wyruszamy bez względu na warunki meteorologiczne, a odległość i okoliczności (noc) zmuszą nas do marszu w trudnych warunkach, do zmierzenia się z własną słabością fizyczną na obraz duchowej walki i męki Chrystusa.
 • Wiernych prowadzić będzie Kapłan – organizator: Ksiądz Proboszcz Bogdan Popławski – to On decyduje o miejscu rozważań kolejnych Stacji Drogi Krzyżowej.
 • Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich, którzy pozytywnie ocenią swoje fizyczne możliwości, a włożony wysiłek pragną ofiarować Chrystusowi.
 • Droga Krzyżowa posiada charakter dobrowolnej praktyki religijnej i przeznaczona jest głównie dla osób pełnoletnich, które wyruszają na własną odpowiedzialność (każdy uczestnik otrzyma odpowiednie oświadczenie do podpisu). Młodzież niepełnoletnia, która zechce wziąć udział – może uczestniczyć tylko i wyłącznie z własnym, dorosłym opiekunem / rodzicem.
 • Zapisy do 20 marca – u Księdza Proboszcza Bogdana Popławskiego 602 454 942 lub u księży w Hajnówce (ewentualnie kontakt w Hajnówce – Jan Bagiński 782 364 614).
 • Transport do Białowieży – we własnym zakresie (osoby deklarujące samodzielne dotarcie do Białowieży i posiadające wolne miejsca w aucie – prosimy o zabranie niezmotoryzowanych chętnych) lub autokar - po 20 marca skontaktujemy się z wszystkimi chętnymi i ustalimy chęć wspólnego przejazdu (koszt w zależności od ilości chętnych). W miarę potrzeb i zainteresowania odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 • Kwestie bezpieczeństwa: każdy uczestnik Drogi Krzyżowej ma obowiązek posiadać latarkę (najlepiej czołową) oraz kamizelkę lub inny element odblaskowy – część trasy przebiega drogami, z których korzystają pojazdy mechaniczne – musimy być widoczni dla kierowców! Ze względów bezpieczeństwa osoby niespełniające w/w wymagań nie zostaną dopuszczone do udziału – zależy nam, aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu!
 • Elementy ekwipunku: Krzyż – wielkość nie ma znaczenia, może być zrobiony samodzielnie – proszę pamiętać, że Krzyż niesiony przez pielgrzyma ma być na miarę jego możliwości!; telefon komórkowy; ciepła, nieprzemakalna kurtka; wodoodporne buty; czapka – z daszkiem lub bez; w miarę potrzeb – rękawiczki; plecak (nie za ciężki), a w nim: podstawowe środki opatrunkowe: wodoodporny plaster, woda utleniona; popularne środki przeciwbólowe np.: Paracetamol; ciepły napój w termosie (kawa lub herbata), woda mineralna, suchy prowiant (kanapki), wysokoenergetyczne przekąski (czekolada, batonik itp.).
 • Prosimy o poinformowanie bliskich o planowanym wyjściu.
 • Na trasie (w miarę potrzeb) zostaną zorganizowane krótkie postoje – będzie można skorzystać z niesionego z sobą ciepłego napoju, posilić się i odpocząć.
 • Na trasie prowadzącej poboczem jezdni należy zachować szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego.
 • Nie oddalamy się od grupy – istnieje ryzyko spotkania z dzikimi zwierzętami.
 • Uwaga na kleszcze – chroni przed nimi do pewnego stopnia gruby ubiór i nakrycie głowy. Prosimy również o zabezpieczenie ogólnodostępnych środków odstraszających.
 • W przypadku poważnego zagrożenia zdrowia lub życia wykonujemy telefon na pogotowie: 999 lub na wspólny numer alarmowy dla wszystkich służb ustawowo powołanych do niesienia pomocy: 112.

Ile jesteś w stanie ofiarować Chrystusowi?

Odpowiedz miłością za Miłość!


 

 
Rekolekcje Wielkopostne

Słowo REKOLEKCJE z łac. recolligere - co oznacza: „znowu zbierać, przyjmować, odzyskać”, a w formie zwrotnej se recoligere oznacza „ochłonąć, opamiętać się” lub też od re-colo – „na nowo uprawiać, znowu się czymś zajmować, przywrócić, jeszcze raz rozważyć”. Dla nas jest to więc czas odnowy religijnej dokonującej się poprzez rozważanie nauk rekolekcyjnych, osobistą i wspólnotową modlitwę oraz spowiedź świętą. Stanowią one okazję do pogłębionej refleksji nad własną wiarą i postępowaniem - swego rodzaju trening duchowy.

W naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach:
25-26 marca 2015 roku (środa i czwartek)

Msze Św. odprawione będą o godzinach:
11.00 (nauka dla dzieci i młodzieży) oraz o 17.00 (nauka dla dorosłych)

Zachęcamy do lektury artykułu: Po co rekolekcje? opublikowanego na stronach  portalu niedziela.pl →

Więcej o sensie rekolekcji przeczytać można także na stronach:


 

 
Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca Maryi

19 marca obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest święty, który mało mówił ale wiele działał! Nazywany jest partonem spraw wszelkich, a w szczególności patronuje: czystości, rodzinom, ojcom, kobietom w ciąży, umierającym i ubogim.

Więcej o Św. Józefie można przeczytać tutaj:


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 10