Ogłoszenia Parafialne
Niedziela Radości (III niedziela Adwentu)

W najbliższą niedzielę, 14 grudnia 2014 r. obchodzić będziemy tzw. Niedzielę Radości (trzecią niedzielę Adwentu), w której dzielimy naszą radość z bliskości Jezusa. W pierwszej antyfonie mszalnej kościół ogłasza:

"Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się! Pan jest blisko"
(Flp 4,4)

Po łacinie zawołanie to zaczyna się słowami: Gaudete in Domino. Dlatego tą niedzielę nazywamy niedzielą gaudete czyli niedzielą radości.

Istnieje jeszcze jedna nazwa - niedziela różowa. Określenie to wywodzi się od koloru szat liturgicznych przewidzianych na ten dzień, które mają właśnie kolor różowy. W całym roku liturgicznym kolor ten stosuje się tylko dwa razy  - poza niedzielą gaudete, używa się go także w tzw. niedzielę laetare, która jest czwartą niedzielą Wielkiego Postu.

Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na pojawienie się Syna Bożego 

Sam Adwent ukazuje nam prawdziwą radość bycia chrześcijaninem, który oczekuje pojawienia się jedynego Pana.

Symbole Adwentu: 

Zewnętrznym symbolem upływu czasu podczas Adwentu są Świece Adwentowe (niedziele Adwentu)
 
- 4 świece zapalone stopniowo wskazują na to, że zbliża się prawdziwa światłość - JEZUS. Widać to wtedy, kiedy zapalamy je w  poszczególne niedziele.
 
Kolejnym symbolem Adwentu jest Wieniec Adwentowy
 
- zielone gałązki wieńca to znak życia. Wieniec Adwentowy to także znak wspólnoty chrześcijańskiej, czuwającej w modlitwie, radości oczekującej Pana.
 
Symbolem Adwentu jest także RORATKA oraz Msza Święta Roratnia.


 
Rekolekcje Adwentowe

Zapraszamy do uczestnictwa w Rekolekcjach Adwentowych.

Środa - 17 grudnia - godz. 17.00

Niech nie zabraknie w tych przedświątecznych dniach także chwili dla Boga i dla siebie. Z pewnością czas poświęcony na modlitwę, wyznanie prawdy o sobie w sakramencie pojednania i adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie nie będzie czasem straconym, gdyż Pan wszystkich nas chce obdarzyć swoim pokojem. Niech ten pokój zagości w naszych sercach i w naszych domach.

PRZYJDŹ!


 
Zbiórka ofiar

W przyszłą niedzielę, 14 grudnia 2014, w naszym kościele odbędzie się zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Za wszystkie złożone ofiary serdeczne Bóg Zapłać!

Więcej o akcji pomocy dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie można przeczytać na stronach Konferencji Episkopatu Polski →


 

 
Wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe

12 grudnia obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe.

Jest to jedno z najstarszych objawień Maryjnych, jakie miało miejsce w Meksyku w XVI wieku.

Polecamy film o historii tego objawienia i losach cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe, który można obejrzeć na portalu RELIGIA.TV →

Kopia obrazu z wizerunkiem MB z Guadalupe znajdująca się w naszym kościele parafialnym:

 

 Więcej o objawieniach z Guadalupe:

12.12.2014

 

 
Godzina łaski dla Świata

Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Zgodnie z objawianiami z 8 grudnia 1947 roku, jakich doznała pielęgniarka Pierina Gilli w Montichiari we Włoszech, możemy modlić się dziś za wstawiennictwem Najświętszej Maryii Panny o łaski dla duszy i ciała.

Więcej o Godzinie Łaski na stronach ADONAI.PL →

08.12.2014 


 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 10