Pamiątki Kresów - nowość na stronie parafii

Zapraszamy do lektury nowego działu na stronie naszej parafii - Pamiątki Kresów.

Zamieszczamy tam informacje o pamiątkach związanych mieszkańcami Ziemi Słonimskiej oraz z Państwową Średnią Szkołą Rolniczo-Leśną w Żyrowicach.

 

2016-11-20 


 

 
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Dziś, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w Boże Ciało, przeszliśmy ulicami Białowieży dając świadectwo wierze oraz dziękując za "Chleb z Nieba" - Eucharystyczną obecność Chrystusa w naszym życiu.

"W Najświętszym Sakramencie Eucharystii są zawarte prawdziwie, rzeczywiście i substancjalnie Ciało i Krew wraz z duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus."

(KKK 1374)

2016-05-26

 

 
XI Białowieskie Dni Muzyki Sakralnej

W ubiegłą sobotę, 21 maja 2016 roku, w naszej parafii odbyły się XI Białowieskie Dni Muzyki Sakralnej. Gościnne koncerty chórów z Białorusi, Estonii, Litwy, Rosji i Ukrainy odbyły się w ramach XXXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka" 2016. Szczegółowe informacje o festiwalu dostępne są na stronie: festiwal-hajnówka.pl. Organizatorem koncertów była fundacja "Muzyka Cerkiewna" z Hajnówki oraz Technikum Leśne w Białowieży i Parafia pw. Św. Teresy w Białowieży.

Poniżej krótka foto relacja z białowieskich koncertów:

2016-05-21

 

 
Druga Puszczańska Nocna Droga Krzyżowa

W piątek, 18 marca 2016 roku, odbyła się Druga Puszczańska Nocna Droga Krzyżowa z Białowieży do Hajnówki. Mimo niekorzystnej aury w drogę krzyżową wyruszyło liczne grono wiernych z Białowieży i Hajnówki pragnących w trudzie nocnej wędrówki rozważać Mękę Pańską. We wspólną modlitwę włączyli się również mieszkańcy Pogorzelec, Teremisek i Bud, którzy tradycyjnie już ustawili na drodze przemarszu zapalone znicze i zadbali o symboliczne światło przy przydrożnych krzyżach.

Podobnie jak w ubiegłym roku, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę i świadectwo wiary oraz osobom zaangażowanym w organizację Drogi Krzyżowej - w szczególności funkcjonariuszom posterunku Policji w Białowieży za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, leśnikom za pomoc organizacyjną, Urzędowi Gminy w Białowieży za zorganizowanie powrotu do Białowieży, panu Jerzemu Kuczko z "Zajazdu u Kolarza" w Budach za udostępnienie zajazdu jako miejsca odpoczynku. Gorąco dziękujemy również Siostrom Klaryskom od Wieczystej Adoracji z Hajnówki za trud wspólnej wędrówki, piękną modlitwę i jak zwykle gościnne progi kościoła św. Klary.

Zapraszamy za rok! Mamy nadzieję, że Puszczańska Droga Krzyżowa stanie się tradycją i na stałe wpisze w okres Wielkiego Postu w naszej parafii.

Krótki film z Drogi Krzyżowej dostępny do obejrzenia jest tutaj → , a poniżej fotorelacja:

2016-03-20

 

 
Rok Miłosierdzia w internecie

W związku z ogłoszeniem przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia zachęcamy do zapoznania się ze stronami internetowymi oraz profilami na portalach społecznościowych powstałymi z tej okazji:

  • MISERICORS.ORG - codzienna aplikacja Miłosierdzia: serwis korzystający z najnowszych technologii, by w nowy sposób mówić o Miłosierdziu i zachęcać do czynienia dobra. Dostępny na facebook'u i twitter'ze oraz jako aplikacja na urządzenia mobilne.
  • FAUSTYNA2016 - oficjalny blog oraz profil społecznościowy patronki ŚDM Kraków 2016 – św. Faustyny, prowadzony przez Siostry z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
Logo Roku Miłosierdzia
    2016-02-21

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 6