Rok Miłosierdzia w internecie

W związku z ogłoszeniem przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia zachęcamy do zapoznania się ze stronami internetowymi oraz profilami na portalach społecznościowych powstałymi z tej okazji:

  • MISERICORS.ORG - codzienna aplikacja Miłosierdzia: serwis korzystający z najnowszych technologii, by w nowy sposób mówić o Miłosierdziu i zachęcać do czynienia dobra. Dostępny na facebook'u i twitter'ze oraz jako aplikacja na urządzenia mobilne.
  • FAUSTYNA2016 - oficjalny blog oraz profil społecznościowy patronki ŚDM Kraków 2016 – św. Faustyny, prowadzony przez Siostry z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
Logo Roku Miłosierdzia
    2016-02-21

 
Bramy Miłosierdzia

W najbliższą niedzielę, tj. 13 grudnia 2015 roku, w związku z ogłoszeniem przez papieża Franciszka ROKU ŚWIĘTEGO MIŁOSIERDZIA w świątyniach jubileuszowych otwarte zostaną BRAMY MIŁOSIERDZIA. Przez cały rok będzie można pielgrzymować aby przejść przez jedną z BRAM MIŁOSIERDZIA i otrzymać odpust i doznać łask Bożego Miłosierdzia. W Polsce będzie to około 500 Bram!

W Archidiecezji Białostockiej Bramy Miłosierdzia zostaną otwarte w następujących świątyniach:

  • Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku
  • Kościół pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Różanymstoku
  • Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krypnie
  • Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce
  • Kościół pw. Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie

Więcej informacji o Roku Świętego Miłosierdzia, wraz z wykazem świątyń gdzie otwarte zostaną Bramy Miłosierdzia, znaleźć można na stronach portalu WIARA.PL →

Dodatkowe informacje dostępne są na poniższych stronach:

2015-12-12

 

 

 
Adwent 2015

Dziś pierwsza niedziela adwentu - rozpoczyna się okres, w którym szczególnie kierujemy nasze serca i myśli ku ponownemu przyjściu Jezusa w chwale na końcu czasów. Jednocześnie rozpoczyna się nowy rok liturgiczny (rok C) i bezpośrednio przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego. 

Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej. Znajdźmy w tym czasie czas na szczególną modlitwę, która będzie nas przygotowywać na przyjście Pana.

Więcej o adwencie można przeczytać na stronach Internetowej Liturgii Rodzin →

Polecamy również internetowe rekolekcje adwentowe:


 
2015-11-29

 

 

 

 
Kanonizacja Rodziców Św. Tereski

Wczoraj, 18 października 2015 roku, podczas uroczystej Mszy Św. na placu Św. Piotra w Watykanie, papież Franciszek dokonał kanonizacji Zelii i Ludwika Martin - błogosławionych rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Razem z rodzicami Św. Tereski świętymi ogłoszeni zostali włoski kapłan Wincenty Grossi oraz hiszpańska zakonnica s. Maria od Niepokalanego Poczęcia.

Więcej o nowych świętych i o uroczystości w Watykanie przeczytać można na stronach:  

Relikwie św. Ludwika i Zelii Martin
relikwie św. Ludwika i Zelii Martin znajdujące się
w naszym kościele parafialnym
2015-10-19

 

 

 

 
XIV Synod Biskupów

Dziś Papież Franciszek otworzył obrady XIV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat:

„Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”

Obradom Synodu towarzyszą relikwie św. Teresy z Lisieux i jej rodziców, bł. Ludwika i bł. Zelii Martin. 18 października bieżącego roku (będzie to Światowy Dzień Misyjny), podczas Synodu, odbędzie się kanonizacja błogosławionych rodziców św. Tereski. Będą to pierwsi małżonkowie w historii Kościoła, którzy razem zostaną ogłoszeni świętymi.

 

 

Więcej informacji o obradach Synodu można znaleźć na stronach:

2015-10-04

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 7