Adwent 2015

Dziś pierwsza niedziela adwentu - rozpoczyna się okres, w którym szczególnie kierujemy nasze serca i myśli ku ponownemu przyjściu Jezusa w chwale na końcu czasów. Jednocześnie rozpoczyna się nowy rok liturgiczny (rok C) i bezpośrednio przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego. 

Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej. Znajdźmy w tym czasie czas na szczególną modlitwę, która będzie nas przygotowywać na przyjście Pana.

Więcej o adwencie można przeczytać na stronach Internetowej Liturgii Rodzin →

Polecamy również internetowe rekolekcje adwentowe:


 
2015-11-29

 

 

 

 
Kanonizacja Rodziców Św. Tereski

Wczoraj, 18 października 2015 roku, podczas uroczystej Mszy Św. na placu Św. Piotra w Watykanie, papież Franciszek dokonał kanonizacji Zelii i Ludwika Martin - błogosławionych rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Razem z rodzicami Św. Tereski świętymi ogłoszeni zostali włoski kapłan Wincenty Grossi oraz hiszpańska zakonnica s. Maria od Niepokalanego Poczęcia.

Więcej o nowych świętych i o uroczystości w Watykanie przeczytać można na stronach:  

Relikwie św. Ludwika i Zelii Martin
relikwie św. Ludwika i Zelii Martin znajdujące się
w naszym kościele parafialnym
2015-10-19

 

 

 

 
XIV Synod Biskupów

Dziś Papież Franciszek otworzył obrady XIV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat:

„Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”

Obradom Synodu towarzyszą relikwie św. Teresy z Lisieux i jej rodziców, bł. Ludwika i bł. Zelii Martin. 18 października bieżącego roku (będzie to Światowy Dzień Misyjny), podczas Synodu, odbędzie się kanonizacja błogosławionych rodziców św. Tereski. Będą to pierwsi małżonkowie w historii Kościoła, którzy razem zostaną ogłoszeni świętymi.

 

 

Więcej informacji o obradach Synodu można znaleźć na stronach:

2015-10-04

 

 
Misje Święte za nami

Wczoraj, w naszej parafii, zakończyły się Misje Święte, które prowadził o. Benedykt Belgrau - przeor Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych. W trakcie Misji odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne oraz śluby małżeńskie. Pragniemy serdecznie podziękować o. Benedyktowi za wygłoszone nauki.

Misje połączone były z uroczystym odpustem w dniu wspomnienia Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Tradycyjnie, 1 października, przed wizerunkiem Św. Tereski parafianie złożyli kwiaty jako podziękowanie za otrzymane łaski - deszcz róż dla swojej patronki.

 

 

2015-10-02

 
 
Artykuł o Puszczańskiej Drodze Krzyżowej w tygodniku NIedziela

W 16 numerze diecezjalnego dodatku do tygodnika Niedziela ukazał się artykuł Jana Bagińskiego o Pierwszej Puszczańskiej Drodze Krzyżowej z Białowieży do Hajnówki, która odbyła się w piątek 27 marca bieżącego roku.

16 numer "Niedzieli Podlaskiej" z artykułem o Drodze Krzyżowej dostępny jest na stronach

DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ →

Zapraszamy do lektury!

2015-05-11


 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 6